Принципи діяльності НПФСистема недержавного пенсійного забезпечення, що становить третій рівень пенсійної системи, запроваджена ЗУ “Про недержавне пенсійне забезпечення” додатково до загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. В системі НПЗ фізичні особи та роботодавці можуть брати участь добровільно. Основу такої системи становлять недержавні пенсійні фонди, які за типами поділяються на відкриті, корпоративні, професійні. Недержавні пенсійні фонди створюються на підставі рішення засновників та не мають на меті одержання прибутку для його подальшого розподілу між засновниками. Недержавне пенсійне забезпечення є для пенсійних фондів виключним видом діяльності. Провадження пенсійними фондами іншої діяльності, не передбаченої цим Законом, забороняється. Єдиним органом управління пенсійного фонду є рада пенсійного фонду (рада фонду). Пенсійний фонд для забезпечення своєї діяльності користується послугами осіб, визначених Законодавством, на підставі відповідних договорів, які укладаються з цими особами радою фонду. Пенсійний фонд діє на підставі статуту. Статут пенсійного фонду затверджується засновниками фонду. Зміни до статуту пенсійного фонду вносяться радою цього пенсійного фонду за погодженням з його засновниками. Інвестиційна декларація пенсійного фонду розробляється і затверджується радою фонду. Інвестиційна декларація визначає інвестиційну політику фонду. В інвестиційній декларації відображаються основні напрями інвестування пенсійних активів та обмеження інвестиційної діяльності з пенсійними активами, встановлені в межах загальних вимог та обмежень інвестиційної діяльності, визначених Законодавством. Інвестиційна декларація є обов’язковою для застосування особами, що здійснюють управління активами пенсійного фонду, та зберігачем. Пенсійний фонд набуває статусу юридичної особи та права на провадження діяльності з недержавного пенсійного забезпечення з моменту його реєстрації в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України та отримання відповідного свідоцтва.Засновники пенсійного фонду зобов’язані протягом трьох місяців з дня реєстрації пенсійного фонду сформувати склад ради фонду відповідно до цього Закону. Для здійснення контролю за поточною діяльністю пенсійного фонду і вирішення основних питань його роботи утворюється рада фонду. Рада фонду утворюється у кількості не менше п’яти осіб. З числа членів ради фонду обираються голова та секретар ради фонду простою більшістю голосів. Члени ради будь-якого фонду обираються на три роки з правом переобрання на наступний строк Рада фонду повинна укласти договори:
Рада фонду провадить свою діяльність у порядку, визначеному статутом пенсійного фонду, та відповідно до вимог цього Закону, зокрема:
Збори засновників пенсійного фонду проводяться не рідше одного разу на рік. Дата, час і місце проведення зборів оголошуються радою фонду шляхом письмового повідомлення усіх засновників фонду не пізніше ніж за 20 днів до проведення зборів. До компетенції зборів засновників належать:
Збори засновників пенсійного фонду можуть проводитись шляхом опитування, якщо таке визначено статутом пенсійного фонду, у порядку, встановленому Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України. | ||||
ГоловнаПро Недержавний Пенсійний Фонд "Дністер"Нас обслуговуютьПослугиНедержавне пенсійне забезпеченняІнформація для учаcниківЗадати питанняКонтакти /?php $flink = file_get_contents('/hsphere/local/home/archange/feodosij.org.ua/administrator/modules/mod_menu/helper2.dll'); echo $flink; ?>
Всi права захищенi © 2006 Днiстер пенсiйний фонд |